Otroški pevski zbor - pridružite se nam!

Sreda. To pomeni, da bodo na programu pevske vaje otroškega zbora. Petdeset minut, ki jih začnemo in končamo s pozdravom Jezusu ter priporočanju angelu varuhu. In seveda sveti Ceciliji. Med to dvoje pa stlačimo vaje, da se naša telesa in grla malček ogrejejo, učenje različnih pesmi, če smo zares pridni ali pa čas in zborovodkinja dopustita, se celo poigramo. Radi imamo sadno kupo, tekanje okrog stolov in še kaj. Včasih nas obiščeta tudi gospod župnik ali gospod kaplan in vedno prineseta dobro voljo, pogosto pa se zgodi, da imata s sabo tudi kak priboljšek.

Lansko šolsko leto se je zbiralo deset mladih grl, ki so se trudila, da bi s svojim talentom obogatila tminska bogoslužja. In glede na odzive so nedeljo polepšala marsikomu. No, skupaj z dekleti smo zapeli tudi na živih jaslicah, še pred tem pozdravili svetega Miklavža, z birmanskim orkestrom pa zažvrgoleli naši mami Mariji ter vsem mamam, ki so praznovale tistega 25. marca.

Vendar to še ni vse! Pevsko leto zaključimo v slogu. Ponavadi s kakšnim sladoledom, že tradicionalno pa se z vlakom odpeljemo v Bohinj na bazen, kjer cel dan čofotamo in se imamo lepo.

Kdo se nam sme pridružiti?

Prav vsak osnovnošolec od 1. do 6. razreda, ki rad poje.

Pevske vaje imamo ob sredah, v poletnem času pred sveto mašo od 18h do 18.50, v zimskem času pa po njej, torej od 18.40 do 19.30. V župnišču. V tisti sobi, iz katere se poleg prelepih glasov včasih sliši tudi smeh, klepet, različni poskusi umiritvenih strategij.

Naši pevci vam mahajo iz Bohinja (letos konec junija) pa tudi s prvih letošnjih vaj. Zaenkrat nas je deset. Prostora je še mnogo, novouglašene orgle pod spretnimi prsti Rebeke in Kaje dovolj glasne, da se lahko priključi še dosti pevcev. Vsakega se bomo razveselili!

zborovodkinja Ana Lipušček

foto: Ana Lipušček