Strežniki na počitnicah v Izoli

Od 26.do 30. junija smo bili tolminski, volarski in kamenski strežniki na zasluženih počitnicah v Izoli.

Imeli smo lepo vreme, ki nam je omogočilo, da smo doživeli nepozabne dogodivščine. Vsak dan smo imeli sveto mašo, podrobneje pa smo spoznavali življenje sv. Dominika Savia, ki je zavetnik strežnikov.

Večere smo izkoristili za dolge sprehode in si privoščili sladoled.

Vsak dan smo bili deležni odličnih obrokov, ki sta jih pripravila zakonca Metka in Igor Fon. Iz srca se jima zahvaljujemo. Bog jima povrni.

V  tako imenovani župnikovi minutki pa smo bili dnevno deležni življenjskih modrosti.

Na god sv. Petra in Pavla, 29.06 smo praznovali obletnica posvetitve 20 let mašništva našega gospoda župnika Damijana Bajca in 35 let mašništva izolskega župnika Janeza Kobala. Ob tej priložnosti smo gospodu župniku podarili sadiko oljke.

Župnika smo počastili s posebnim vzklikom » Župnik najjači, mi smo tvoji navijači«

Naše počitnice so bile nepozabne. V svoje vrste vabimo nove strežnike, saj bi tudi počitniško veselje radi deli delili s še več mladimi. Biti strežnik  je posebno poslanstvo, ki nas še bolj utrjuje in povezuje tako z Jezusom kot tudi z obestvom svetnikov, ki jih na naših počitnicah spoznavamo.

Prispevek sta pripravila Miloš Lužnik in Tantely Gaberšček

Foto: Niko Rutar in Tantely Gaberšček