Praznovanje zakoncev jubilantov 2018

Kar 24 zakonskih jubilantov, se je na sončno nedeljo, 27. maja 2018, zbralo pri Mariji Vnebovzeti na Ilovici, da bi se zahvalili za leta skupnega življenja ter prejeli, po rokah domačega župnika g. Damijana Bajca, blagoslov nebeškega Očeta.

»Naj nas današnji dan spomni, da je ljubezen povezana s pojmi »dati« in »predati se«, z globoko radostjo, da si tukaj za drugega, da imaš posluh zanj, da se znaš tenkočutno vživeti vanj, da je ljubezen povezana s prijaznostjo in odpustljivostjo. V mirni zbranosti, drug ob drugem, začutimo hvaležnost za velik dar odgovorne ljubezni – »dati« in » predati se«! Z božjo pomočjo je bilo tako do današnjega dne, priporočimo se tudi za naprej.« so bile pozdravne besede zakoncem jubilantom na začetku maše, vzete iz knjige Pozitivne misli Phila Bosmana.

Po darovani maši in skupnem fotografiranju so zakonski jubilanti nadaljevali slavje v župnijskem domu ob obloženih mizah v družabnem pogovoru in ob zabavnem programu.

Naj dobri Bog nakloni slavljencem še skupnih let življenja! Marija, pa naj jih kot ljubeča Mati, ogrne s svojim plaščem ljubezni, da bi ostali skupaj in bili opora drug drugemu.

Besedilo: Nataša Gabršček, Katja Gaberšček

Foto: Bojan Mrak