Šmarnice 2018 pri svetem Marku v Poljubinju

Gospa iz Poljubinja, ki je letos obiskovala šmarnično pobožnost v cerkvi sv. Marka nad Poljubinjem, pravi, da ne pomni, da bi se ta priljubljena majska pobožnost kdaj že obhajala v Poljubinju. Zato hvala g. župniku Bajcu za zaupanje, ki ga je s tem dejanjem izkazal Poljubinjcem!
Največje veselje so ob obhajanju pobožnosti doživljali otroci. Nemalokrat tudi otroci iz Tolmina in Žabč, pa tudi Zatolmina. Prijeten ambient cerkve sv. Marka vabi k duhovnemu počitku, pa četudi le za pol ure na dan. Vsem nam je bilo lepo in radi smo prihajali k šmarnicam!

Kaj so nam sporočili otroci?

»Najlepše mi je bilo, ker sem lahko vedno sodeloval z branjem litanij, prižiganjem sveč, držanjem pesmi ali zvonjenjem za pričetek šmarnic.«

»Vesela sem bila, ker sem brala litanije.«

»Lepo je, ker lahko pridem peš ali s kolesom.«

»Vesela sem, ker se lahko po šmarnicam na travi pred cerkvijo družim s prijatelji in ker se lovimo.«

»Po šmarnicah smo se sladkali z gozdnimi jagodami.«

Veselje otrok in nas odraslih, ki smo se v tem času povezali z nevidno, globoko vezjo, je neprecenljivo in želimo si, da bi se srečevali meseca maja tudi naslednje leto.

Janja Hadalin