Župnijsko romanje v Medžugorje

Tretje leto zapored smo kot župnija poromali h Kraljici Miru v Medžugorje. Med potjo so se prepletli pesem, molitev, branje božje besede in premišljevanje. Za geslo romanja smo si vzeli stavek iz Prvega Petrovega pisma: »K njemu stopite, k živemu kamnu.«

Vsakdo izmed nas je k Mariji poromal z drugim namenom. Nekatere je na ta sveti kraj vodila posebna zahvala, druge prošnja za razne namene, vsi pa smo si želeli svoja srca napolniti z mirom in božjo bližino. V petek dopoldne smo na poti na Križevec, ob navdihujočih besedah g. župnika Damijana Bajca, premišljevali posamezne postaje Križevega pota. Gospod župnik je večkrat poudaril, kako je naš Odrešenik lažno obsodbo, vso bolečino, krivico in brezbrižnost ljudi prenašal z molkom, v tihoti. Oglasi se le pri osmi postaji, ko nagovori Jeruzalemske žene in jim reče: » Ne jokajte nad menoj, temveč jokajte nad seboj in nad svojimi otroki.«

Vse postaje križevega pota so priložene v slikah, da lahko vsakdo v svojem srcu prehodi Odrešenikovo pot in Jezusu  dovoli, da mu v svoji tihoti spregovori.

V soboto dopoldne smo ob premišljevanju skrivnosti Rožnega venca in molitvi poromali na Crnico, kraj, kjer se je Mati Marija prvič prikazala in po otrocih pozvala vse ljudi k spreobrnjenju, postu, molitvi in miru. Na tem mestu  vse ljudi, vseh narodnosti, povezuje molitev in premišljevanje v tihoti srca. Od tukaj, kjer čutiš božji dotik, vsakdo rad odnese domov tudi sliko kipa Matere Marije. Tatjana je ob pritisku na fotoaparat mobija ujela poseben trenutek, našim očem neviden in vendar ta svetloba lahko vsakemu posebej spregovori v tihoti njegovega srca. Nismo sami, Mati nas s svojim plaščem ljubezni objema, rada nas ima, kliče nas k sebi. Ob Materi in z Materjo je tudi križ življenja manjši in lažji.

Prav zaradi njenega klica vsem nam, vam objavljam tudi sporočilo, ki ga je Kraljica Miru 2. septembra 2016 po Mirjani Dragičević sporočila.

Dragi otroci,
po volji svojega Sina in po svoji materinski ljubezni prihajam k vam, svojim otrokom, posebno pa k tistim, ki še niso spoznali ljubezni mojega Sina. Prihajam k vam, ki mislite name, ki me kličete. Vam dajem svojo materinsko ljubezen in nosim blagoslov svojega Sina. Ali imate čista in odprta srca? Ali vidite darove, znamenja moje navzočnosti in ljubezni? Otroci moji, v svojem zemeljskem življenju se ravnajte po mojem zgledu. Moje življenje je bilo bolečina, tišina ter neizmerna vera in zaupanje v nebeškega Očeta. Nič ni slučajno, niti bolečina, niti radost, niti trpljenje, niti ljubezen. Vse to so milosti, ki vam jih deli moj Sin in ki vas vodijo v večno življenje. Moj Sin od vas želi ljubezen in molitev v Njem. Ljubiti in moliti v Njem pomeni – kot mati vas bom učila – moliti v tišini svoje duše, ne pa samo recitirati z ustnicami. To je tudi najmanjša lepa gesta, narejena v imenu mojega Sina, to je potrpežljivost, usmiljenje, sprejemanje bolečin in žrtev, narejena zaradi drugega. Otroci moji, moj Sin vas gleda. Molite, da bi tudi vi videli Njegov obraz in da bi vam mogel biti razodet. Otroci moji, jaz vam razodevam edino in pravo resnico.
Molite, da bi jo mogli dojeti in da bi mogli širiti ljubezen in upanje, da bi mogli biti apostoli moje ljubezni. Na poseben način moje materinsko srce ljubi pastirje. Molite za njihove blagoslovljene roke.
Hvala vam.
(Vir: http://www.mladifest.com/medjugorje/obvestila/spor2.htm )

Ob tem sporočilu so vse druge besede odveč. Naj nam bodo te Marijine besede vodilo na naši poti in moč v preizkušnjah.

Katja Podobnik

Foto: Tatjana Melink in Katja Podobnik