Oratorij 2016

Oratorij z naslovom Zdaj gre zares, je v naši župniji potekal od 4.julija - 8.julija. Vsako jutro smo se animatorji in otroci zbrali v cerkvi, kjer je potekala molitev, petje pesmi, igrica o Ostržku, ki nas je na tem oratoriju spremljal in spodbudne besede gospoda kaplana Marka Sabotiča. Dogajanje se je po uvodnem delu preselilo v župnijski dom, kjer so potekale razne delavnice. Vsaka skupina je bila vsak dan zadolžena za določeno nalogo, ki jo je morala opraviti (molitev, pomivanje posode). Po kosilu so v parku potekale še družabne igre. V petek smo se podali v Javorco.

Vsi smo se veliko naučili otroci in animatorji, saj smo drug z drugim rastli in spoznavali vrednote, ki so nam potrebne in pomembne za dobro krščansko življenje. Tudi Ostržek, ki je bil včasih kar malo nagajiv in je tudi kaj ušpičil, je spoznal tisto pravo pot, na kateri se mu je uresničila tudi njegova največja želja - da bi postal deček. Odraščati res ni lahko, vendar s trdno voljo, pravimi odločitvami in s pomočjo sopotnikov na naši poti, lahko postanemo odgovorna oseba.

Ves čas oratorija nas je spremljala himna, ki smo jo prepevali, pred odhodom domov pa smo vsak dan prejeli blagoslov.

Kako lepo nam je bilo, pa vse povedo fotografije iz katerih žari veselje, sproščenost in prijateljstvo.

Jernej Podobnik, animator