SKUPAJ Z VERNIKI SRBSKE PRAVOSLAVNE CERKVE OB GOSPODOVEM OLTARJU V CERKVI SVETEGA DUHA V JAVORCI

Na dan državnosti 25. junija smo se tolminski verniki skupaj z našimi duhovniki udeležili bogoslužja pravoslavnih bratov in sester ob prazniku VIDOV DAN (28. junij).
Liturgijo sta vodila ljubljanski paroh Peran Bošković in novogoriški paroh Miroslav Ćirković. Zbrane je nagovoril in blagoslovil tudi tolminski župnik gospod Damijan Bajec. Med drugim je povedal, da vsaka generacija s takimi srečanji prispeva k šivanju Gospodove suknje – Cerkve, ki se je strgala v velikem razkolu leta 1054. Besede dobrodošlice je izrekel tudi tolminski župan Uroš Brežan. Po molitvi za vse padle v vojnah so venec spomina vsem padlim v 1. svetovni vojni pred oltar položili vsi trije: paroh Peran Bošković, župnik g. Damijan Bajec in župan Uroš Brežan. Sledila je še pogostitev in druženje.

Nadja Blažej