Zahvalna maša z jubilanti

Tretjo nedeljo v maju, tj. na nedeljo Svete trojice je bilo v Tolminu zopet nadvse slovesno. Dvajset zakonskih parov je po desetih, dvajsetih, tridesetih… dva para pa kar po petinpetdesetih letih skupnega življenja ponovno stopilo pred oltar in prejelo blagoslov te tako pomembne skupnosti dveh ljudi, ki jo je Kristus postavil na raven zakramenta. Kot se za pravo poroko spodobi, je g. župnik Damijan Bajec pare najprej pozdravil ob cerkvenih vratih, sledila je poročna koračnica s procesijo k oltarju in maša. Po čudovitih besedah o sveti Trojici, katero na Zemlji predstavlja prav skupnost moža, žene in njune ljubezni, katere sad so ponavadi otroci, je sledil blagoslov zakoncev in obhajilo.

Po uradnem delu  smo jubilante počastili s krajšim glasbenim programom, v katerem niso manjkale niti citre niti ples ob veselih zvokih harmonike. Ples so otvorili prav pari, ki so skupaj že 40, 45 in 55 let.

Lepo je bilo. Prisrčno, ganljivo, slovesno in nepozabno.

Sandra KOZOROG- KOŠUTA