Romanje po Pavlovih poteh z Župnijo Tolmin

Konec meseca aprila smo z agencijo Aritours poromali v Grčijo po Pavlovih poteh. Pot nas je peljala skozi Niš, kjer smo v cerkvi Povišanega svetega križa imeli sveto mašo. Peljali smo se tudi skozi makedonsko prestolnico, sveto daritev pa smo imeli v spominski hiši matere Terezije in v cerkvi Svetega srca Jezusovega, ki ima edina v Makedoniji orgle in to prav iz Slovenije. Vožnja do antične Grčije, kjer smo stopali po stopinjah svetega Pavla, je ob molitvi, s pesmijo, z branjem božje besede in druženjem, hitro minila.

Za strokovno vodenje je poskrbel vodič Matej Štuhec, ki nam je približal zgodovino, arhitekturo, ter nam predstavil vse pomembne znamenitosti. Za duhovno vodstvo je skrbel naš g. župnik Damijan Bajec. Približal nam je Pavlovo teologijo skozi božjo besedo in skozi globoke misli na avtobusu. Z nami je bil tudi župnik Franc Kavčič iz Šentviške planote. Ves čas romanja nas je spremljalo geslo: »Budni bodite, stojte trdni v veri, možati bodite, bodite močni.«

Pavel je bil goreč in vztrajen v svojem oznanjevanju. Gospodu je bil hvaležen, ker ga je postavil v službo oznanjevanja, saj pravi, da mu je s tem Gospod izkazal zaupanje. To hvaležnost je Pavel nosil v svojem srcu tudi ob številnih brodolomih, tudi takrat, ko je doživljal oznanjevalne poraze in tudi takrat, ko so mu ljudje rekli, da bi ga drugič poslušali. Njegovo življenje je bilo ena sama daritev za rast Cerkve. Poudarjal je, kako ljudje drug drugega potrebujemo in kako smo poklicani živeti vero v medsebojni povezanosti in edinosti. To povezanost z Nebeškim Očetom in s svetim Pavlom, smo romarji iz različnih koncev Slovenije, še posebej doživljali pri svetih mašah v cerkvah, na mestih, kjer je Pavel oznanjeval (na Aeropagu in v Korintu) ter na ladji. Hvaležni smo Bogu, da smo lahko obiskali te svete kraje in hvaležni smo našima voditeljema in gospodu Francu za vse besede, misli in spodbude, ki bodo še dolgo ostale zasidrane v naših srcih in nas bodo spodbujale k rasti v veri, upanju in ljubezni.

Katja Podobnik